KASTRÁCIE MAČIEK

Mačky sa množia "rýchlosťou svetla". Mačatá sa rodia 2 - 3x ročne a okotiť sa 1.krát sú schopné už v 6.mesiaci života..nie každé mača, ktoré "darujete do dobrých rúk" má aj dobrý život. Často mačky živoria na dvore, umierajú na bežné choroby, proti ktorým sa dá očkovať, majitelia ich nedonesú k veterinárovi ani keď ich zrazí auto. A často sa naďalej rozmnožujú a na svet prichádzajú ďalšie a ďalšie nezaopatrené mačatá...

A potom ich nachádzajú v dezolátnom stave stále tí istí ľudia a OZtká a útulky sú prepchaté, ľudia sa mačiat zbavujú nechutným spôsobom - hodením psovi, utopením, vyhodením do koša, ponechaním mačiat absolútne hocikde a je to nekonečný kolotoč utrpenia.. Jediná cesta ako veci zmeniť a pomôcť mačkám je KASTRÁCIA - treba kastrovať aj samce..robenie mačiat nerovná sa "užívanie si života". 

Nekastrované mačky a kocúre sa zbytočne túlajú, zrážajú ich autá, pri bojoch o teritórium a párenie sa vystavujú riziku nakazenia mačacím AIDS-om (FIV), leukémiou (FeLV) a iným chorobám prenosným aj na človeka (Chlamýdie, Mykoplazmy, Toxoplazma atď.)

Kastrovať sa dajú mačatá od 6.mesiaca veku (výnimočne aj skôr), je to jednorazový výdavok a zotavenie po operácii býva rýchle.

CENY KASTRÁCIE:

KASTRÁCIA MAČKY.................................35 EUR
KASTRÁCIA KOCÚRA..............................25 EUR

© 2022 Veterina "U Ferka", Martin, všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!